سرویس پست الکترونیکی

سرویس پست الکترونیکی

شرکت‏ها و موسسات کوچک عمدتا از شرکت‏های سرویس دهنده میزبانی برای پست الکترونیک خود استفاده می‏کنند، اما سازمان‏های متوسط و بزرگ به دلیل مسائل امنیتی و حساسیت سرویس Email می توانند یکسرور پست الکترونیک اختصاصی در محل خود راه اندازی کنند که در کشور ما عمدتا از نرم‏افزارهای خارجی مانند  MDaemon وExchange  برای این منظور استفاده می‏شود. این نرم‏افزارها بسیار گرانقیمت بوده و بدلیل عدم پشتیبانی مناسب در کشور، در صورت بروز کوچکترین مشکل، می‏توانند خسارات جبران ناپذیری به سازمان وارد سازند. استفاده از این نرم‏افزارها بصورت نا معتبر نیز بدلیل عدم بروزرسانی همواره در معرض انواع تهدیدات و خطرات بوده است.

شرکت کی پاد برای رفع این مشکل نسبت به ارائه سرویس پست الکترونیک تحت عنوان نامه داناقدام نموده و آنرا در برخی از سازمانها و شرکتها عملیاتی کرده است.

مشخصات

 

این پست الکترونیکی توانائی شناسائی حجم زیادی از انواع ویروس، بدافزار و جاسوس افزار را دارد. استفاده از روبات‏هایی بر پایه روش‏های هوش مصنوعی نیز موجب می‏شود تا سیستم انواع هرزنامه‏ها را از نامه‏های معمولی تشخیص داده و با علامت گذاری و انتفال آنان به پوشه‏ای مخصوص، کاربر را در استفاده بهینه از سرویسهای پست الکترونیک یاری رساند. تمامی اطلاعات سیستم‏های امنیتی به صورت روزانه از اینترنت به روز رسانی شده تا محیطی امن را برای کاربران و مدیران مجموعه به ارمغان آورد. عملکرد سیستم‏های امنیتی توسط کاربران و مدیر سیستم برای بهترین کارایی قابل تنظیم است. درادامه به تعدادی از قابلیت های این پست الکترونیک اشاره می کنیم.

شرکت کی پاد، با توجه به تجربه فنی پرسنل خود اقدام به ارائه طرحی نوین برای امنیت پست الکترونیکی خود بر پایه سیستم های دیواره آتش، تشخیص و جلوگیری از نفوذ نموده است و با توجه به اینکه این شرکت یکی از شرکت های ارائه دهنده خدمات SSL معتبر می باشد برای حفظ محرمانگی و امنیت پست الکترونیکی خود، بر روی دامنه اینترنتی مشتری خود SSL معتبر ارائه می دهد. همچنین شرکت پیشگامان کی پاد به منظور امنیت بیشتر مشتریان، در صورت درخواست آنان، سیستم مانیتورینگ پست الکترونیکی  را در اختیارشان قرار خواهد داد.

 

قابلیت ها

 

سیستم پست الکترونیک شرکت کی پاد (نامه دان) دارای امکاناتی برای بهینه نمودن استفاده کاربر از پست الکترونیکی وی بوده و همچنین به دلیل داشتن سیستمی پویا ارتباط کاربران با آن به راحتی خواهد بود. دور از انتظار نخواهد بود که این پست الکترونیکی با قابلیت حداقل خود، قابل رقابت با محیط های پست های الکترونیکی معروف دنیا همچون یاهو  و جیمیل است. به دلیل محیط متن باز بودن آن و همچنین قابلیت نصب در سیستم های لینوکسی قابلت اضافه نمودن سرویس های دیگری نیز در یک سرور است. از دیگر خلاقیت های به کار رفته در نصب و راه اندازی این پست الکترونیکی است که مختص شرکت کی پاد می­باشد و سیستمی کاملا امن را در اختیار مشتری می گذارد. بعضی از قابلیت های این نرم افزار در زیر ذکر گردیده است:

–       امکان ایجاد صفحه خانه (Home page) برای نمایش دادن اطلاعات خاص به کاربر

–       امکان گروه بندی خودکار پیغام‏ها

–       امکان ایجاد دایرکتوری‏های شخصی

–       امکان فیلتر کردن پیغام‏های ورودی

–       امکان افزودن خودکار امضاء در پیغام‏ها

–       امکان مشخص کردن حداکثر اندازه امضاء برای کاربران

–       امکان ذخیره کردن خود کار پیام در دایرکتوری خاص (Draft)

–       شخصی سازی نمایش صفحات برای هر کاربر

–       محدود کردن فضای مورد استفاده برای کاربر و آگاه کردن او از رو به اتمام بودن آن

–       امکان ضمیمه کردن از آدرس خارجی در پیام (URL Attachment)

–       امکان غیر فعال کردن برخی از امکانات برای کاربران

–       امکان اولویت دادن به پیام‏ها

–       آگاه کردن فوری کاربر از دریافت پیام جدید

–       استخراج پیام‏ها به فرمت‏های مختلف

–       امکان استفاده از چندین Account بصورت همزمان

–       امکان استفاده از چندین دفترچه آدرس

–       تقویم شخصی میلادی با قابلیت یادآوری امور در زمان مشخص

–       امکان نمایش عمومی یا خصوصی یک قرار ملاقات و جستجوی آنها

–       امکان ذخیره فایل‏های ضمیمه در Briefcase هر کاربر

–       جستجوی پیشرفته در صندوق پیام

–       امکان افزودن چندین Domain بصورت همزمان

–       امکان شناسائی کاربران بصورت جداگانه برای هر Domain

–       AntiVirus و AntiSpam محلی با امکان بروزرسانی خودکار

–       بررسی مجوز کاربران قبل از ارسال Email

–       امکان مانیتور کردن سرویس‏های موجود

–       امکان جلوگیری از فایل‏های ضمیمه

–       امکان بارگذاری و مدیریت Certificate از صفحه مدیر

–       امکان BriefCase با ضمیمه کردن فایل برای هر کاربر

–       پشتیبانی از پروتکلهای IMAP, POP3, POP3S, SMTP

–       دارای قالب های مختلف برای نمایش صفحات وب

–       بهره گیری از فناوری Ajax

–       کامل کردن خود‏کار آدرس‏ها در هنگام تایپ

–       امکان ایجاد دسته‏بندی برای پیغام‏ها، آدرس‏ها، پوشه‏ها …

–       امکان ایجاد پیام، اسناد، قرار ملاقات …

–       امکان به اشتراک گذاری پیغام‏ها، آدرس‏ها، تماس‏ها با دیگر گروه‏های کاربری

–       ایجاد میانبرهای سریع برای صفحات مختلف و مدیریت آنها

 

بهره گیری از استانداردها

 

نسخه اصلی نرم افزار پست الکترونیکی شرکت کی پاد، متن باز بوده و دارای استاندارد GPL می­باشد. این نرم افزار یک بسته نرم افزاری برای نصب که تحت استاندارد GPL و یک بسته فارسی سازی شده توسط شرکت کی پاد است که حقوق آن برای شرکت کی پاد محفوظ است.

پشتیبانی از پروتکلهای مختلف ارتباطی برای استفاده از نرم‏افزارهایی چون Outlook Express و Thunder Bird، رابط کاربری وب با استفاده از فنآوری پیشرفتهAjax ، سیستم‏های امنیتی هوشمند ضد ویروس، هرزنامه، بدافزار و جاسوس افزار با قابلیت بروزرسانی خودکار، سیستم‏های تقویم میلادی و مدیریت وظایف و دفترچه تلفن، سبب شده تا جایگزینی محصولات مشابه برای کاربران و مدیران باشد.

این نرم افزار از تمامی پروتکل های ,POP3 ,POP3S ,IMAP ,IMAPS ,SMTP SMTPS و … پشتیبانی کرده و می­تواند پراکسی POP3 و IMAP را نیز اجرا نمایید.

 

تضمین کیفیت

 

شرکت کی پاد با توجه به شعار مشتری مداری خود و پشتیبانی ۲۴*۷ برای محصول پست الکترونیک ارائه شده توسط این شرکت و تضمین کیفیت محصول خود، پیشتیبانی آن را کاملا گارانتی نموده است.

 

خرید سرویس

 

متقاضیان به دو صورت میتوانند از این سرویس استفاده نمایند:

روش اول، نصب و راه اندازی سرویس نامه دان بر روی سرور مشتری و در محل وی بوده که به همراه انجام تنظیمات امنیتی سرویس، آموزش نحوه کاربری و مدیریت آن و در نهایت پشتیبانی آن همراه میباشد.

روش دوم، انتقال دامنه پست الکترونیکی متقاضی بر روی سرور مرکزی کی پاد میباشد که در اینصورت شرکت کی پاد به نوعی میزبانی سرویس پست الکترونیک متقاضی را به همراه پشتیبانی سیستمی و امنیتی آن و همچنین تهیه نسخه های پشتیبان از این سرویس را به عهده گرفته و صرفا مدیریت ایجاد یا حذف حسابهای کاربری (آدرسهای ایمیل)، میزان فضای اختصاصی هر کاربر و برخی تنظیمات دیگر در رابطه با کاربران، بر عهده متقاضی میباشد. (در صورت درخواست متقاضی، این موارد نیز توسط کی پاد قابل انجام خواهد بود)