مقالات علمی

باج افزار Locky نوعی بدافزار است که از طریق رایانامه (پست الکترونیک) انتشار می یابد. هدف از این نوع تهدیدهای مبتنی بر باج افزار، اخاذی و کلاهبرداری از فرد قربانی با وعده ی دروغین بازیابی داده های رمزگذاری شده می باشد.

اگر فکر می‌‌کنید با VDI امنیت بیشتری برقرار کرده‌اید در اشتباه هستید! دپارتمان امنیت اطلاعات شرکت پیشگامان کی پاد اگر تنها راه حل شما برای جداسازی اینترانت از اینترنت VDI است، در این مقاله سعی داریم با بیان چند موضوع، نشان دهیم که مجازی‌سازی دسکتاپ، دلیلی بر افزایش امنیت نبوده و برای بالا بردن سطح […]

پژوهشگران دانشگاه Carengie Mellon بر اساس مطالعات خود، دریافته‌اند که مجموعه‌ای از برنامه‌های کاربردی اندروید، به طور متوسط هر سه دقیقه یک‌بار، اطلاعات مکانی و جغرافیایی کاربران را گردآوری و به روز می‌نمایند، این موضوع، تحت عنوان یک مقاله، در نشریه‌ی Wall Street، انتشار یافته است.

چکیده: مایکروسافت، سرانجام نسخه‌ی نهایی ویندوز ۱۰ را پس از تغییرات گسترده ارائه نمود، که نظر مثبت بسیاری را به خود جلب کرد. در این مقاله، به اختصار، مروری بر قابلیت‌های امنیتی ویندوز ۱۰، ارائه شده است.

چکیده: تهدیدهای سایبری، در مقیاس، پیچیدگی و تنوع در حال افزایش می باشند. بر اساس گزارش فنی ،Trends for 2015– Targeting the Corporate World ، با توجه به تهدید های سال ۲۰۱۵، گسترش کدهای مخرب مانند باج افزار ، یکی از انواع تهدیدها می باشد، که به ویژه در ماه های اخیر، روندی رو به […]

  • 1
  • 2